Home / Fixed Inductors / CTMMP1805F-2R2M
CTMMP1805F-2R2M
Central Technologies
Product No:
CTMMP1805F-2R2M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 40
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm)
DC Resistance (DCR) 83.5mOhm
Current Rating (Amps) 3.5 A
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C