Home / Fixed Inductors / CTMMP2012BF-2R2M
CTMMP2012BF-2R2M
Central Technologies
Product No:
CTMMP2012BF-2R2M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 85
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 42mOhm
Current Rating (Amps) 9 A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C