Home / Fixed Inductors / CTMMP2707F-R68M
CTMMP2707F-R68M
Central Technologies
Product No:
CTMMP2707F-R68M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.68 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
DC Resistance (DCR) 13.9mOhm
Current Rating (Amps) 15 A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C