Home / Fixed Inductors / CTMMP2712F-R33M
CTMMP2712F-R33M
Central Technologies
Product No:
CTMMP2712F-R33M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 34
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.33 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
DC Resistance (DCR) 3.9mOhm
Current Rating (Amps) 28 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C