Home / Fixed Inductors / CTMMP2909F-R22M
CTMMP2909F-R22M
Central Technologies
Product No:
CTMMP2909F-R22M
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.22 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.260" L x 0.287" W (6.60mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 3.2mOhm
Current Rating (Amps) 34 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C