Home / Fixed Inductors / CTMMP5026F-3R3M
CTMMP5026F-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTMMP5026F-3R3M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
DC Resistance (DCR) 6.8mOhm
Current Rating (Amps) 29 A
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C