Home / Fixed Inductors / CTMMP6826AF-3R3M
CTMMP6826AF-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTMMP6826AF-3R3M
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.681" L x 0.665" W (17.30mm x 16.90mm)
DC Resistance (DCR) 3.5mOhm
Current Rating (Amps) 45 A
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C