Home / Fixed Inductors / CTMMP73VCZF-4R7M
CTMMP73VCZF-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTMMP73VCZF-4R7M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.260" L x 0.287" W (6.60mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 35mOhm
Current Rating (Amps) 9 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C