Home / Fixed Inductors / CTMMP8751F-R47M
CTMMP8751F-R47M
Central Technologies
Product No:
CTMMP8751F-R47M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.47 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
DC Resistance (DCR) 0.67mOhm
Current Rating (Amps) 100 A
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C