Home / Fixed Inductors / CTMPH060303F-R33M
CTMPH060303F-R33M
Central Technologies
Product No:
CTMPH060303F-R33M
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
0.33UH SMD MOLDED SHLD INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 75
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Molded
Series CTMPH060303F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 330 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 75Ohm Max
Current Rating (Amps) 2.2 mA
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 2 MHz