Home / Fixed Inductors / CTRLB9012F-821K
CTRLB9012F-821K
Central Technologies
Product No:
CTRLB9012F-821K
Description:
820UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 820 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 560 µA
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 1.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz