CTS2F-821J
Central Technologies
Product No:
CTS2F-821J
Description:
820UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 49 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 820 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.331" L (3.30mm x 8.40mm)
DC Resistance (DCR) 45Ohm Max
Current Rating (Amps) 85 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 5.2MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz