CTS2F-R33K
Central Technologies
Product No:
CTS2F-R33K
Description:
0.33UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 nH
Material - Core -
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.331" L (3.30mm x 8.40mm)
DC Resistance (DCR) 258mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.14 A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 288MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz