CTS3F-823K
Central Technologies
Product No:
CTS3F-823K
Description:
82000UH AXIAL SHIELDD INDUCTOR
Payment:
In Stock : 408
Features -
Q @ Freq 21 @ 79kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 82 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
DC Resistance (DCR) 618Ohm Max
Current Rating (Amps) 11 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 120kHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 79 kHz