CTS4F-220K
Central Technologies
Product No:
CTS4F-220K
Description:
22UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 22 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
DC Resistance (DCR) 740mOhm Max
Current Rating (Amps) 565 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 38MHz
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz