CTS4F-681J
Central Technologies
Product No:
CTS4F-681J
Description:
680UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 75 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 680 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
DC Resistance (DCR) 8.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 163 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 5.6MHz
Current - Saturation (Isat) 50mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz