CTS4F-822J
Central Technologies
Product No:
CTS4F-822J
Description:
8200UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 70 @ 250kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 8.2 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
DC Resistance (DCR) 86Ohm Max
Current Rating (Amps) 52 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 1.4MHz
Current - Saturation (Isat) 15mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz