CTS4HTF-R47J
Central Technologies
Product No:
CTS4HTF-R47J
Description:
0.47UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 47 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 470 nH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.06 A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 264MHz
Current - Saturation (Isat) 1.06A
Inductance Frequency - Test 25 MHz