Home / Fixed Inductors / CTSCH875DF-330L
CTSCH875DF-330L
Central Technologies
Product No:
CTSCH875DF-330L
Description:
33UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Type -
Series CTSCH875DF
Shielding Shielded
Tolerance ±15%
Inductance 33 µH
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz