Home / Fixed Inductors / CTSCH875DF-681K
CTSCH875DF-681K
Central Technologies
Product No:
CTSCH875DF-681K
Description:
680UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Type -
Series CTSCH875DF
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 µH
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
DC Resistance (DCR) 2.07Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz