CTSD10F-220M
Central Technologies
Product No:
CTSD10F-220M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
22UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
User Guide
Mfr Central Technologies
Type -
Series CTSD10F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 839.8mOhm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 505mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz