CTSD10F-2R2M
Central Technologies
Product No:
CTSD10F-2R2M
Description:
2.2UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 114mOhm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 100 kHz