CTSD10F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTSD10F-4R7M
Description:
4.7UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2333
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 191.9mOhm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.08A
Inductance Frequency - Test 100 kHz