CTSD14F-221M
Central Technologies
Product No:
CTSD14F-221M
Description:
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type -
Series CTSD14F
Package Bulk
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 220 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Obsolete
Material - Core -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 4.713Ohm
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 249mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz