CTSL1112F-470K
Central Technologies
Product No:
CTSL1112F-470K
Description:
47UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 47 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm)
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 5.8MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz