CTSL1112F-472J
Central Technologies
Product No:
CTSL1112F-472J
Description:
4700UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 30 @ 252kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 4.7 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm)
DC Resistance (DCR) 7.6Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 540kHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz