CTSL1112F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTSL1112F-4R7M
Description:
4.7UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm)
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 28MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz