CTSL1112F-681K
Central Technologies
Product No:
CTSL1112F-681K
Description:
680UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 10 @ 796kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm)
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 1.3MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz