Home / Fixed Inductors / CTSLF0645TF-2R2M
CTSLF0645TF-2R2M
Central Technologies
Product No:
CTSLF0645TF-2R2M
Description:
2.2UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Type -
Series CTSLF0645TF
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 18mOhm
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz