Home / Fixed Inductors / CTSLF0732TF-102M
CTSLF0732TF-102M
Central Technologies
Product No:
CTSLF0732TF-102M
Description:
1000UH SMD SHLDED POWR INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type -
Series CTSLF0732TF
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 1 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 4.78Ohm
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz