CTSMDS4F-181M
Central Technologies
Product No:
CTSMDS4F-181M
Features -
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 180 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.504" L x 0.238" W (12.80mm x 6.05mm)
DC Resistance (DCR) 3.08Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package SMD
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) 277mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz