CTSMDS4F-1R0J
Central Technologies
Product No:
CTSMDS4F-1R0J
Features -
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 1 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.504" L x 0.238" W (12.80mm x 6.05mm)
DC Resistance (DCR) 54mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package SMD
Frequency - Self Resonant 156MHz
Current - Saturation (Isat) 2.08A
Inductance Frequency - Test 25 MHz