CTSMDS4F-3R9J
Central Technologies
Product No:
CTSMDS4F-3R9J
Features -
Q @ Freq 41 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.9 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.504" L x 0.238" W (12.80mm x 6.05mm)
DC Resistance (DCR) 354mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package SMD
Frequency - Self Resonant 84MHz
Current - Saturation (Isat) 815mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz