CTSMDS4F-470M
Central Technologies
Product No:
CTSMDS4F-470M
Features -
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 47 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.504" L x 0.238" W (12.80mm x 6.05mm)
DC Resistance (DCR) 1.48Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package SMD
Frequency - Self Resonant 26.5MHz
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz