Home / Fixed Inductors / CTSPI2D15F-4R7N
CTSPI2D15F-4R7N
Central Technologies
Product No:
CTSPI2D15F-4R7N
Type -
Series CTSPI2D15F
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 132mOhm
Current Rating (Amps) 1.1 A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz