Home / Fixed Inductors / CTSPI2D18F-330M
CTSPI2D18F-330M
Central Technologies
Product No:
CTSPI2D18F-330M
Type -
Series CTSPI2D18F
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 780mOhm
Current Rating (Amps) 380 mA
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz