CTTF0201F-4N7B
Central Technologies
Product No:
CTTF0201F-4N7B
Description:
FIXED IND 4.7NH0.1NH SMD
Features -
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.1nH
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 6GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz