
Eaton - Electronics Division
Product No:
CTX17-18913-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
IND 11X18X10, 100NH, 2-P, SMT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
20
4.4175
88.35
80
4.332
346.56
200
4.0945
818.9
5000
2.5935
12967.5
25000
2.204
55100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | - |
| Series | * |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | - |
| Inductance | 380 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 0.3mOhm |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 30A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |