
Bourns Inc.
Product No:
CV150K5BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CV 150VRMS 5MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3401
3.401
25
0.31122
7.7805
100
0.231515
23.1515
250
0.209798
52.4495
500
0.173622
86.811
1000
0.130226
130.226
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 9J |
| Series | CV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 400 A |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CV150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |