
Bourns Inc.
Product No:
CV150K7BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CV 150VRMS 7MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3515
3.515
25
0.32186
8.0465
100
0.239495
23.9495
250
0.217056
54.264
500
0.179626
89.813
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 18J |
| Series | CV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CV150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 280 pF @ 1 kHz |