
Bourns Inc.
Product No:
CV201210-330K
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 33UH 5MA 1.25 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07885
0.7885
25
0.06992
1.748
50
0.05928
2.964
100
0.052345
5.2345
250
0.048032
12.008
500
0.043662
21.831
1000
0.03667
36.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Type | Multilayer |
| Series | CV201210 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 30 @ 400kHz |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 33 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | CV201210 |
| DC Resistance (DCR) | 1.25Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 5 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 400 kHz |