
Bourns Inc.
Product No:
CV275K14BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CV 275VRMS 14MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.646
0.646
10
0.56525
5.6525
25
0.53086
13.2715
100
0.433295
43.3295
250
0.402496
100.624
500
0.342532
171.266
1000
0.274037
274.037
2500
0.24834
620.85
5000
0.231211
1156.055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 150J |
| Series | CV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CV275 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 530 pF @ 1 kHz |