
Bourns Inc.
Product No:
CV275K5BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CV 275VRMS 5MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.33535
3.3535
25
0.31274
7.8185
100
0.250135
25.0135
250
0.232256
58.064
500
0.196517
98.2585
1000
0.151858
151.858
2500
0.138462
346.155
5000
0.129523
647.615
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 16J |
| Series | CV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 400 A |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CV275 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 70 pF @ 1 kHz |