
Bourns Inc.
Product No:
CV275K7BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CV 275VRMS 7MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.36005
3.6005
25
0.32908
8.227
100
0.245005
24.5005
250
0.222034
55.5085
500
0.183768
91.884
1000
0.137826
137.826
2500
0.12634
315.85
5000
0.118684
593.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 35J |
| Series | CV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CV275 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 160 pF @ 1 kHz |