
Bourns Inc.
Product No:
CVQ150K10BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CVQ 150VRMS 10MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.4864
4.864
25
0.45448
11.362
100
0.36347
36.347
250
0.337516
84.379
500
0.285608
142.804
1000
0.220694
220.694
2500
0.20122
503.05
5000
0.188242
941.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 46J |
| Series | CVQ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CVQ150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 510 pF @ 1 kHz |