
Bourns Inc.
Product No:
CVQ150K20BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CVQ 150VRMS 20MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.52
1.52
10
1.35945
13.5945
25
1.2901
32.2525
100
1.059725
105.9725
250
0.990622
247.6555
500
0.875425
437.7125
1000
0.691125
691.125
2500
0.64505
1612.625
5000
0.612798
3063.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 185J |
| Series | CVQ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 12 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CVQ150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 1600 pF @ 1 kHz |