
Bourns Inc.
Product No:
CVQ150K23BL1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CVQ 150VRMS 23MM BULK L1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4345
1.4345
10
1.2901
12.901
25
1.21752
30.438
100
1.03721
103.721
250
0.973902
243.4755
500
0.85215
426.075
1000
0.706068
706.068
2500
0.657381
1643.4525
5000
0.633032
3165.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Energy | 207J |
| Series | CVQ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 23mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 15 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CVQ150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 2900 pF @ 1 kHz |