
Bourns Inc.
Product No:
CW252016-R33G
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 330NH 500MA 1.05OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.40945
4.0945
25
0.38
9.5
50
0.32167
16.0835
100
0.29241
29.241
250
0.274854
68.7135
500
0.245613
122.8065
1000
0.198835
198.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | CW252016 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 45 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 330 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Base Product Number | CW252016 |
| DC Resistance (DCR) | 1.05Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 570MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |