
KYOCERA AVX
Product No:
CWR09HC475KB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 15V 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.385
17.385
10
16.5167
165.167
50
13.90895
695.4475
100
13.039605
1303.9605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | Military, MIL-PRF-55365/4, CWR09 |
| Package | Bulk |
| Features | High Reliability |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Failure Rate | B (0.1%) |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2010 (5125 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 15 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | E |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm |