
CreeLED, Inc.
Product No:
CXA1304-0000-000C0Y9427F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED COB XLAMP WARM WHT SQU 2700K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.964
2.964
10
2.8158
28.158
50
2.73581
136.7905
100
2.5194
251.94
200
2.291162
458.2324
500
2.145936
1072.968
1000
1.976
1976
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CreeLED, Inc. |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Warm |
| Height | 1.70mm |
| Series | XLamp® CXA1304 |
| CCT (K) | 2700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Wavelength | - |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 1A |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 400mA |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Temperature - Test | 85°C |
| Base Product Number | CXA1304 |
| CRI (Color Rendering Index) | 93 |
| Light Emitting Surface (LES) | 6.00mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 86 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 9V |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 310lm (290lm ~ 330lm) |